Úvod / Rekreácia / Voda

Voda

 

ZEMPLÍNSKA ŠÍRAVA
Zemplínska šírava s rozlohou vyše 33 km2. Jazero, chránené pred severným vetrom oblúkom Vihorlatských vrchov (najvyšší vrch Vihorlat dosahuje výšku 1075 m n.m.) má výborné klimatické podmienky pre rekreáciu a vodné športy. Jeho východná časť slúži ornitológom ako chránená študijná plocha. Priemerná dĺžka slnečného svitu na jazere dosahuje až 2200 hodín ročne, čo zaraďuje oblasť medzi najteplejšie na Slovensku, s priemernou ročnou teplotou 9-10 °C, v júli a auguste až 30°C. Hotel Biela Labuť leží na hlavnom ťahu na Zemplínsku šíravu a prvá z rekreačných oblastí je vzdialená len asi 5 km.  V stredisku Hôrka sa môžete venovať aj jazdectvu na koni.
 
VINNÉ JAZERO
Vinianske jazero je prírodným jazerom napájaným čistými prameňmi Vihorlatských vrchov, ležiacim v prekrásnom prostredí obkolesenom hustými lesmi, chránené voči vetrom. Vyznačuje sa mimoriadne teplou vodou. Na Vinianskom jazere je množstvo štýlových stánkov a reštaurácií, tenisový kurt, požičovňa športových potrieb, ihrisko plážového volejbalu, detský areál. 
 
 
MORSKÉ OKO
V komplexe vulkanického pohoria Vihorlatu významné postavenie majú vihorlatské jazerá. Tvoria jedinečnú ukážku vzniku a postupného zániku jazier. Najväčšie je Veľké Vihorlatské jazero, nazývané Morské oko, ktoré je dobre viditeľné z Malého Sninského kameňa a dostupné zo Sniny cez Sninský kameň alebo sedlo Tri Tably. Leží v nadmorskej výške 619 m, dosahuje hĺbku 25,1 m a vodná hladina má plochu 13,8 ha. Je to jedno z najkrajších prírodných jazier na Slovensku. 
 
 
GEJZÍR V HERĽANOCH
Veľmi známy je aj Herľanský vodný gejzír nachádzajúci sa blízko hlavného ťahu medzi Košicami a Michalovcami. Podľa rozpisu jeho erupcií si môžete naplánovať svoj výlet a počkať si na nevšedný zážitok prírodného úkazu.

Kontakt a rezervácie

 

telefón-mobil:       

+421 902 820 802    
 

adresa:

Penzión Biela Labuť

Masaryková 47
07101 Michalovce 

Slovensko

 

 

nová rezervace